Οι μαθητές της Α’ τάξης πραγματοποίησαν τριήμερη εκπαιδευτική επίσκεψη από τις 26 έως τις 28 Μαρτίου στα Ιωάννινα, μια περιοχή με ιστορία και ιδιαίτερο φυσικό κάλλος. Την πρώτη μέρα είχαν την ευκαιρία να επισκεφθούν τον αρχαιολογικό χώρο της Δωδώνης, το νησάκι του Αλή πασά και την παλιά πόλη των Ιωαννίνων. Την επόμενη επισκέφθηκαν το σπήλαιο του Περάματος, όπου ενημερώθηκαν από τους υπεύθυνους, αλλά και τα γραφικά Ζαγοροχώρια. Τέλος, την τρίτη μέρα, ξεναγήθηκαν στο μοναδικό Μουσείο κέρινων ομοιωμάτων του Βρέλλη και στη συνέχεια, κατά την επιστροφή τους επισκέφθηκαν το Μέτσοβο. Τους μαθητές συνόδευσαν οι εκπαιδευτικοί Αγγελίδης Στράτος, Παλπάνα Φωτεινή, Παπαευστρατίου Ευαγγελία, Παραπονιάρη Φωτεινή και Πλίτσης Νίκος.