Οι μαθητές του σχολείου μας από την Α και Γ τάξη επισκέφθηκαν την εμπορική έκθεση SEREXPO που διοργανώνεται κάθε χρόνο από το Επιμελητήριο Σερρών στον χώρο του Επιχειρηματικού Κέντρου “Χρήστος Μέγκλας”. Από την Τετάρτη 20 μέχρι και την Παρασκευή 22 Σεπτεμβρίου, χωρισμένοι σε τρεις ομάδες και με την συνοδεία εκπαιδευτικών, είχαν την ευκαιρία να ξεναγηθούν από τους υπεύθυνους της έκθεσης, να δουν και να ενημερωθούν για τις δραστηριότητες και τα προϊόντα σερραϊκών επιχειρήσεων, αλλά και να παρακολουθήσουν σύντομα ενημερωτικά προγράμματα επαγγελματικού προσανατολισμού, οδικής συμπεριφοράς και πρώτων βοηθειών, που υλοποιούνταν κατά τη διάρκεια των επισκέψεων. Επιπλέον, επισκέφθηκαν το περίπτερο της σχολικής ομάδας Cerberus που συμμετέχει στο πρόγραμμα Formula1 in Schools και η οποία αποτελείται από μαθητές του σχολείου μας και του 4ου ΓΕΛ. Οι εντυπώσεις και οι εμπειρίες που αποκόμισαν υπήρξαν πολύ θετικές για όλους!

δφφδγηφδγφδηφγδ