Πραγματοποιήθηκε σήμερα, 22 Μαρτίου η καθιερωμένη γιορτή του σχολείου για να τιμηθεί η επέτειος της Εθνικής Παλιγγενεσίας. Σε μια λιτή αλλά ουσιαστική εκδήλωση, μαθητές της Β’ και Γ’ τάξης, με τη συνοδεία μουσικής, έκαναν μια ιστορική αναδρομή στα γεγονότα που οδήγησαν στον ξεσηκωμό του Έθνους, ενώ έγινε και αναφορά σε σημαντικά πρόσωπα και μάχες που συνέβαλαν στην απελευθέρωση και τη δημιουργία του σύγχρονου ελληνικού κράτους. Την οργάνωση και την προετοιμασία είχε η μαθηματικός του σχολείου κ. Τσιάρα Θεοχαρία με τη συνεργασία της φιλολόγου κ. Παπίκα Θεοδώρας.

.

Μετά την ολοκλήρωση της γιορτής η Διευθύντρια κ. Δομουχτσή απένειμε βραβεία και μετάλλια στις ομάδες μαθητών που συμμετείχαν στους Σχολικούς Αθλητικούς αγώνες αλλά και σε μαθητές και μαθήτριες που πήραν μέρος στην δράση “Σπάμε τη σιωπή” που αφορούσε την έμφυλη βία.

Η ομάδα βόλεϋ των αγοριών που κατέκτησε την πρώτη θέση στον νομό Σερρών

Η ομάδα χάντμπολ αγοριών

Η ομάδα μπάσκετ αγοριών

Η ομάδα βόλεϋ κοριτσιών