Κατά το σχολικό έτος 2018-2019 η εκπαιδευτικός Ισιδώρα Μάλαμα υλοποίησε Πολιτιστικό Πρόγραμμα, στα πλαίσια του οποίου ανέβηκε θεατρική παράσταση με τίτλο ” Ελλάς το μέγα… μπρίο σου”. Η  παράσταση  καυτηριάζει με μοναδικό τρόπο και σε έμμετρο λόγο την νοοτροπία του Έλληνα. Αποτελείται από πέντε σκηνές (1) Το καφενείο, 2) Η ελληνική οικογένεια, 3) Στην παραλία, 4) Ελληνικά νοσοκομεία, 5) Έλληνας πολιτικός. Με τη συγκεκριμένη παράσταση το σχολείο συμμετείχε στη Θεατρική Άνοιξη (2019), που διοργανώνεται από το ΔΗΠΕΘΕ Σερρών σε συνεργασία με το Γραφείο Σχολικών δραστηριοτήτων της Β/θμιας Εκπαίδευσης.

Την παράσταση, που ανέβηκε στο Δημοτικό θέατρο ΑΣΤΕΡΙΑ στις 12-04-2019, μπορείτε να παρακολουθήσετε στον παρακάτω σύνδεσμο:  Ελλάς το μέγα…μπρίο σου