Γνωστοποιείται ότι όσοι μαθητές της Γ’ τάξης επιθυμούν, μπορούν να παρακολουθήσουν το πρόγραμμα Ενισχυτικής Διδασκαλίας για τα πανελληνίως εξεταζόμενα Ειδικά Μαθήματα που δεν διδάσκονται ενδοσχολικά. Σκοπός του προγράμματος αυτού είναι η δυνατότητα διδασκαλίας των Ειδικών Μαθημάτων στους μαθητές/τριες εντός του Δημοσίου συστήματος εκπαίδευσης ώστε να διασφαλίζονται ίσες ευκαιρίες στο σύνολο της μαθητικής κοινότητας της χώρας. Το σχολικό έτος 2023-2024 το πρόγραμμα περιλαμβάνει τα εξής μαθήματα: 1) Ελεύθερο Σχέδιο, 2) Γραμμικό Σχέδιο, 3) Γαλλικά, 4) Γερμανικά, 5) Ιταλικά, 6) Ισπανικά, 7) Αρμονία, Ακουστική Ικανότητα, Μουσική Αντίληψη/Γνώση.

Μπορείτε να δείτε τη σχετική Υπουργική Απόφαση ΕΔΩ.

Μπορείτε να υποβάλλετε στο σχολείο τη σχετική αίτηση συμπληρώνοντας το έντυπο που θα βρείτε ΕΔΩ